«این پتانسیل را دارد که اقتصاد را کاملاً فرو بپاشد، زیرا تمام دلارهای السالوادور می‌تواند خلاء شود و پولی در کشور وجود نخواهد داشت. آنها پول داخلی ندارند، � ؟

استیو هانکه، استاد اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز گفت.
بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول (IMF) هر دو در مخالفت با این قانون دست به کار شدند
حرکت.؟ �
“ما متعهد به کمک به السالوادور از طرق مختلف از جمله شفافیت ارز و فرآیندهای نظارتی هستیم. در حالی که دولت برای کمک به بیت کوین به ما مراجعه کرد، این چیزی نیست که بانک جهانی بتواند با توجه به کمبودهای زیست محیطی و شفافیت حمایت کند.”
سخنگوی بانک جهانی در پیامی ایمیلی به رویترز گفت.
با این حال، السالوادور همچنان در تلاش است تا برای دریافت وام یک میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول مذاکره کند
وام دهنده جهانی هنوز با تصمیم آن کشور برای اعطای رسمی بیت کوین مخالف است
پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی تعدادی از مسائل کلان اقتصادی، مالی و حقوقی را ایجاد می کند که نیاز به تجزیه و تحلیل بسیار دقیق دارد. ما تحولات را از نزدیک دنبال می کنیم و به رایزنی های خود با مقامات ادامه خواهیم داد .
گری رایس، سخنگوی صندوق بین المللی پول گفت.
علی‌رغم چنین واکنش‌هایی نسبت به بیت‌کوین، رئیس‌جمهور السالوادور به شدت به این موضوع خوش‌بین است
تصمیم.؟ طی یک مصاحبه یوتیوب با بیت کوین که پیتر مک کورمک را تحت تاثیر قرار داد،

اگر علاقه مند به دنبال کردن بیشتر مباحث مرتبط به بیت کوین هستید می توانید خرید بیت کوین را از بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی اکس نوین انجام دهید . پیشنهاد ما همیشه اکس نوین است برای قیمت بیت کوین هم می توانید به این صرافی سر بزنید . اما اگر در محدوده خار ج از خاور میانه فعالیت دارید می توانید به سایت coinbase سی بزنید این سایت نیز جز بزگرتین و معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان محسوب می شود .